Już po raz siódmy w powiecie ostrzeszowskim rusza akcja „Szlachetna Paczka”. W minionych latach w akcję zaangażowało się 50 wolontariuszy; pomoc uzyskało ponad 100 rodzin; łączna wartość paczek to 250 tysięcy złotych!

Nie mamy zamiaru zwalniać – nadal pragniemy siać dobro i pokazać drugiej osobie, że jest bardzo ważna! To, co robimy co roku pokazuje nam wolontariuszom, że warto pomagać, warto zmieniać historię życia wielu osób , rozwijać się i przede wszystkim zmieniać swoje życie! – podkreśla lider projektu Szlachetna Paczka Ostrzeszów, koordynator regionalny i wieloletni wolontariusz Paweł Bator.
Projekt społeczny Szlachetna Paczka  jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W efekcie konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.
W tym roku mija 7 lat od pierwszej paczkowej edycji w Ostrzeszowie. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało się nam przez ten czas pomóc tak wielu rodzinom, a przede wszystkim połączyć ze sobą mnóstwo ludzi. W Paczce wszyscy są ważni – potrzebujący, obdarowujący, wolontariusze, osoby życzliwe nam i w jakikolwiek sposób wspierające nas.
Ostrzeszowska grupa SuperW szuka ludzi chętnych do współpracy.  Osoby zainteresowane wolontariatem mogą się zgłaszać poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl lub bezpośrednio u lidera Pawła Batora (nr  tel. 667 462 204), który udziela wszelkich informacji dotyczących akcji.
Już po raz siódmy akcję pomocy potrzebującym swoim patronatem objął ostrzeszowski starosta Lech Janicki.