MLUKS Szperek Antonin tu klub kolarski założony w 2000r. Nie wszyscy wiedzą, ilu przez ten czas wychował zdolnych zawodników! Warto dodać, że wśród takich są również reprezentantki powiatu ostrzeszowskiego.

Mowa m.in. o Katarzynie Zimniak ze Szklarki Przygodzickiej, która jeździła w latach 2007-2011 i zakończyła już swoją karierę oraz Natalii Nieruchalskiej z Kotłowa, aktualnej zawodniczce. - Pierwsza z nich wywalczyła na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dwa medale - srebrny w Keirinie i brązowy w sprincie, dwa srebrne na Mistrzostwach Polski LZS  i konkurencji nieolimpijskich na torze, ale nie była reprezentantką kraju. W tym roku została nią Natalia, która świetnie pojechała na pucharach Polski, zajmując 1. i 3. miejsca w konkurencjach sprinterskich. Na mistrzostwach Polski, po upadku w Keirinie, wystartowała w sprincie, gdzie zajęła trzecią lokatę i dostała nominację do kadry narodowej oraz na start w mistrzostwach Europy. Tam zajęła świetne, czwarte miejsce, w wyścigu na 500 ze startu zatrzymanego. Natalia na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie - zdradził trener klubu, Bogusław Janiak.

MLUKS Szperek Antonin pozyskuje zawodników głównie z trzech powiatów: ostrowskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Klub został założony przez grupę byłych kolarzy oraz sympatyków tego sportu. W międzyczasie utworzono sekcję kolarstwa szosowego, torowego, górskiego MTB i przełajowego. Co łączy wszystkich tych, którzy uwielbiają jeździć na rowerze? Przede wszystkich miłość do sportu, a ta dyscyplina nie należy przecież do łatwych. Bez względu na warunki atmosferyczne, kolarze na treningach pokonują na rowerze kilka - kilkanaście kilometrów. Nie straszny im deszcz, wiatr czy nawet temperatura poniżej zera. A jak przygotowuje się Natalia Nieruchalska? - Od września do grudnia trenuję w szkole w Żyrardowie, gdzie też się uczę. W grudniu wyjeżdżam na zgrupowanie do Kołobrzegu i tam mamy treningi siłowe oraz siłownię. W okresie styczeń - sierpień trenuję na torze w Pruszkowie. Treningi mam trzy lub dwa razy dziennie, zależy od planu trenera. Chodzimy na siłownię, jeździmy na szosie, ale najwięcej czasu spędzamy na torze, gdzie mamy treningi siłowe oraz szybkościowe - wyjaśnia. Co pomaga jej w dążeniu do celu? - Samodyscyplina i  dążenie do tego, aby udowodnić wszystkim, a w szczególności sobie, jak wiele mogę z siebie dać. Pomogli mi przyjaciele i najbliższa rodzina, ale na pewno duży wpływ mieli moi trenerzy, którym jestem bardzo wdzięczna, bo to także ich sukces - nie ukrywa Natalia. 

Jak na ambitną osobę przystało, mieszkanka gminy Mikstat ma poważne plany na przyszłość. - Jestem w trakcie przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się 14-19.08 w Frankfurcie nad Odrą w kategorii junior (sprint I 500 m). To są moje najbliższe i najważniejsze zawody. Moim marzeniem jest rozwijać się w kolarstwie i trenować jak najdłużej. Marzy mi się również zdobycie krążka na igrzyskach olimpijskich - zdradza Natalia. 

Naszej reprezentantce, jak i wszystkim zawodnikom MLUKS Szperek Antonin, życzymy spełnienia wszystkich założonych przez siebie celów, dużo zdrowia i jak najmniej kontuzji!