70 stypendiów dla zdolnej młodzieży, wartości ponad miliona złotych, ufundowała Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu, dwa trafiły do powiatu ostrzeszowskiego. Założycielka WSHiU Magdalena Górska przekazała czeki wysokości 15 tysięcy złotych każdy, ostrzeszowskiemu staroście.

O wyborze stypendystów zdecyduje Zarząd Powiatu w porozumieniu z dyrektorami szkół ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego. Dzięki stypendiom dwaj młodzi ludzie będą mieli sfinansowane trzy lata studiów. Kolejne dwa stypendia mają trafić do naszego powiatu już we wrześniu.
- Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie jest wkładem w rozwój naszego regionu – podkreśla Magdalena Górska.
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu jest nowoczesną uczelnią z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr.
- Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej wynikającej z pandemii COVID-19 jesteśmy w okresie szybkiego i dynamicznego rozwoju. Wyższa Szkoła Handlu i Usług znakomicie poradziła sobie w nowej sytuacji, stawiając na innowacyjność, cyfryzację i edukację realtime online – czytamy w liście intencyjnym uczelni.
WSHiU kształci na kierunkach związanych z nazwą uczelni takich jak: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie i logistyka, a także na takich, które z historyczną nazwą uczelni mają niewiele wspólnego, jak np.: bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.