Gminie Doruchów nie udało się pozyskać wynoszącego aż 85% dofinansowania do wymiany źródeł ciepła dla mieszkańców. Wniosek złożony przez samorząd uplasował się dopiero na 80. miejscu. Oznacza to, że mieszkańcy stracili swoje pieniądze.

O sprawie dyskutowano podczas ostatniej sesji rady gminy. - Chciałbym pogratulować firmie, która wykonywała ten pobieżny audyt, takiego biznesu jak oni zrobili na terenie naszej gminy, to chyba rzeczywiście należy im pogratulować – nie ukrywał radny Bartosz Piasecki.

Mieszkańcy składający wnioski do Urzędu Gminy musieli wyłożyć 120 złotych na specjalne audyty firmy wyłonionej przez samorząd i analizę czy przy ich posesjach możliwe jest wykonanie instalacji. Odległe miejsce na liście rankingowej oznacza tylko jedno, gmina nie ma szans na dofinansowania, a mieszkańcy stracili swoje pieniądze. - Gratulacje kieruję też w kierunku gminy Czajków, gmina najmniejsza, a znalazła się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o samorządy, które składały wniosek na terenie naszego powiatu – dodał na koniec Piasecki. - Trzeba się zastanowić panie wójcie, dlaczego ten nasz wniosek nie przeszedł. Taka propozycja, (...) może na wzór gminy Ostrzeszów zastanowimy się nad wymianą pieców na gaz czy ekogroszek. Wydaję mi się, że pieniądze się znajdą na takie rzeczy. SM

Reklama