Sprawca trzech kolizji został zatrzymany przez ostrzeszowskich policjantów. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystko zaczęło się 13 stycznia około godz. 17:20 na ul. Jaworowej w Ostrzeszowie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca volkswagena passata uderzył w płot i odjechał z miejsca zdarzenia. - Pojazd ten następnie poruszał się drogą W444 w kierunku miejscowości Szklarka Myślniewska, gdzie na swej trasie, na wysokości przysiółka Aniołki, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd marki Skoda Fabia, kierowany przez 45-letnią mieszkankę gminy Ostrzeszów – relacjonują mundurowi.
Tak jak w pierwszym przypadku, sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Po przejechaniu kilku kilometrów, w Szklarce Myślniewskiej doprowadził do kolejnej kolizji. Ponownie zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącą mazdą, którą podróżowała 24-letnia mieszkanka gm. Międzybórz.
Sprawcę kolizji zatrzymano. Jest nim 45-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który, jak się okazało, prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. RED