Już 10 czerwca rusza remont krajowej "11" biegnącej przez Ostrzeszów. W ramach inwestycji zostaną m.in. wyremontowane ścieżki rowerowe i chodniki, powstanie także nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, inwestycja planowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obejmie również remont nawierzchni drogi na długości 4,3 km, włącznie ze skrzyżowaniami. To jednak nie wszystko. Inwestor ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie trzech sygnalizacji świetlnych, na ten cel zabezpieczono blisko 1,3 mln zł. - Wykonawca wyłoniony z przeprowadzonego postępowania przetargowego opracuje projekt oraz wybuduje trzy sygnalizacje na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 - ul. Al. Wojska Polskiego z ul. Piastowską, ul. Kościuszki, ul. Przemysłową w Ostrzeszowie - mówi Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace remontowe odbywać się będą w okresie wakacyjnym, kiedy ruch lokalny na drogach - z uwagi na zamknięte szkoły - jest mniejszy. Ich zakończenie planuje się na drugą połowę września. Z danych szacunkowych wynika, że remont pochłonie 7,76 mln zł.

- W związku z prowadzonymi pracami powstaną utrudnienia w ruchu na drodze krajowej, skrzyżowaniach oraz przyległych ulicach - informuje Urząd Miasta i Gminy. - Okresowo będzie wprowadzany ruch wahadłowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trosce o wspólne bezpieczeństwo. RED

Reklama