Przybywa milionerów w powiecie ostrzeszowskim! W ubiegłym roku aż 51 osób osiągnęło dochód co najmniej z jedynką z przodu i sześcioma zerami za nią. To o 19 więcej, niż w 2016 roku.

Z danych Urzędu Skarbowego w Ostrzeszowie wynika, że w 2017 roku podatek od siedmiocyfrowych dochodów zapłaciło 51 osób (łączne dane z  PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38). To sporo, biorąc pod uwagę chociażby rok 2016, kiedy dochody powyżej miliona złotych zadeklarowało 32 podatników. To jednak, jak podkreślają urzędnicy, "dane szacunkowe i mogą one jeszcze ulec zmianie". 

- Dla porównania skali całego województwa, 2.700 Wielkopolan wykazało w swoim zeznaniu rocznym za rok 2017 kwotę dochodu przekraczającą 1 milion złotych (w rozliczeniu podatku dochodowego za 2016 rok takich osób było natomiast 2.177), najwyższa kwota do zapłaty (tzw. "niedopłata" podatku) w powiecie ostrzeszowskim w rozliczeniu podatku dochodowego za rok 2017 to ponad 4,4 mln zł (rok wcześniej rekordowa kwota do zapłaty w powiecie ostrzeszowskim wyniosła ponad 2,2 mln zł) - wylicza Natalia Banaszak z Izby Skarbowej w Poznaniu. - Najczęściej wypełniany przez ostrzeszowskich "milionerów" był PIT-36L.

Kim są ostrzeszowscy krezusi? Większość z nich to biznesmeni, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Banaszak nie zdradza jednak, czym dokładnie zajmują. 

Podsumowując rozliczenie podatku dochodowego za rok 2017, warto dodać, że ostrzeszowscy "milionerzy" przekazali do budżetu Państwa kwotę ponad 46 milionów zł (jest to kwota podatku należnego), wykazując w swoich zeznaniach rocznych łączny dochód na ponad 339 milionów złotych. RED

Reklama