Koncert Noworoczny to jedno z najbardziej wyczekiwanych muzycznych wydarzeń Nowego Roku w Grabowie nad Prosną, to popołudnie pełne operetkowych, musicalowych i filmowych hitów, niesamowitych układów tanecznych i blasku wieczorowych sukni. Kolejny już koncert odbył się w niedzielę, 12 stycznia.

Organizatorem XII Koncertu Noworocznego już tradycyjnie był Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną oraz grabowskie Centrum Kultury. W hali sportowej w Grabowie nad Prosną przed rekordowo zgromadzoną publicznością wystąpili artyści scen poznańskich i łódzkich: dwie sopranistki - Karolina Gralińska-Ferenc i Emilia Zielińska oraz trzech tenorów: Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta i Bartosz Kuczyk, który był także prowadzącym koncert.

W wykonaniu artystów można było usłyszeć najbardziej znane i lubiane utwory operetkowe i musicalowe, m.in. „Przetańczyć całą noc”, „Trzpiotka”, „Isabelle”, „Libiamo”, „Funiculi, funicula”, oraz hity muzyki rozrywkowej – jak „Volare” z repertuaru włoskiego wokalisty Domenico Modugno, „Marina, Marina, Marina” Rocco Granata, „Delilah” wylansowany przez Toma Jonesa, czy „Ci Sara” - przebój Al Bano i Rominy Power.

W programie tegorocznej edycji koncertu nie zabrakło również występu instrumentalistów, w takich utworach jak „Somewhere” z „West Side Story”, czy tematu przewodniego z filmu „Love Story”. Na saksofonie zagrał Adam Wojtasik – wybitny saksofonista i klarnecista, z kolei na gitarze Sławomir Badowski - specjalizujący się w rytmach hiszpańskich i latynoskich, jazzman.

Występy przeplatane były widowiskowymi tańcami w wykonaniu Mariny Ostapei z Kijowa, która zatańczyła m.in. czardasza i can-cana. Na parkiecie zawirowała w tańcu także para taneczna z Poznania, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym w Polsce i zagranicą: Anna Pruczkowska i Bartłomiej Steinke. Tancerze zaprezentowali różne style: walc Wojciecha Kilara z filmu „Trędowata”, rumbę do piosenki Tiny Turner "Golden Eye" z filmu „James Bond” i jive do piosenki Elvisa Presleya.

We wszystkich swych prezentacjach artyści łączyli pasję, elegancję i profesjonalizm. Koncert cieszył się ogromnym uznaniem publiczności, a każdy kolejny występ nagradzany był gromkimi brawami. Cudowny wieczór, wspaniała muzyka, stroje… A to wszystko w Grabowie nad Prosną.