Wójt Gminy Kraszewice ogłosił drugi już konkurs na dyrektora miejscowego przedszkola. Zainteresowani kandydaci, na złożenie kompletu dokumentów w Urzędzie Gminy w Kraszewicach, mają czas do 22 czerwca.

Po rezygnacji w styczniu tego roku ze stanowiska szefowej przedszkola w Kraszewicach Doroty Pietras, która pomimo rezygnacji pozostała w przedszkolu jako nauczycielka, wójt gminy ogłosił konkurs na dyrektora. Nabór na to stanowisko nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia, bo... nie zgłosił się żaden kandydat. - Podjęliśmy decyzję o czasowym powierzeniu pełnienia obowiązków nauczycielce przedszkola. Ten okres powierzenia upływa, w związku z czym przeprowadzamy kolejny konkurs - mówi Konrad Kuświk, sekretarz Urzędu Gminy w Kraszewicach.

Informacja o naborze pojawiła się na stronie urzędu 6 czerwca. Zainteresowani kandydaci na złożenie dokumentów mają czas do 22 czerwca. Czy tym razem znajdą się osoby zainteresowane zarządzaniem przedszkolem? Okaże się już niebawem. Jeśli nie? - Będziemy szukać do skutku - odpowiada Kuświk.

Przypomnijmy, że gmina Kraszewice jest w trakcie budowy nowego budynku przedszkola z oddziałem żłobkowym. Inwestycja ma pochłonąć blisko 6,5 mln złotych. Obiekt wybuduje firma MALBUD z Ostrowa Wlkp. Jest to największe przedsięwzięcie realizowane przez gminę na przestrzeni ostatnich lat. E.P.

Fot. Budynek nowego przedszkola powstanie w centrum Kraszewic

Reklama