Jak "wieść gminna niesie" na terenie gminy Kobyla Góra powstać miałby kolejny market znanej sieci "Dino".

Z nieoficjalnych informacji, które dotarły do naszej redakcji, wynika, że sieć zainteresowana jest wykupieniem działki przy ruchliwej drodze wojewódzkiej między Kobylą Górą, a Mąkoszycami. Niewykluczone jednak, że budowa nowego marketu miałaby rozpocząć się nawet w samych Mąkoszycach. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Beatę Cioczek, odpowiedzialną z ramienia sieci sklepów za kontakt z mediami. - Nie udzielamy w tej sprawie informacji - usłyszeliśmy w słuchawce telefonu.

"Dino" intensywnie się rozwija, świadczy o tym liczba wyrastających jak grzyby po deszczu nowych marketów. W I kwartale 2018 roku Dino Polska S.A. otworzyło 25 nowych sklepów wobec 11 rok wcześniej. Na koniec marca br. sieć liczyła ogółem 800 marketów. W analogicznym okresie 2017 roku było ich 639.

Na razie markety Dino otwierane są głównie w mniejszych miastach oraz gminach wiejskich (w 80 proc. przypadków).

Przypomnijmy, już kilka miesięcy temu informowaliśmy o planach otwarcia na terenie powiatu kolejnych marketów "Dino" m.in. w Rogaszycach, Siedlikowie i w Ostrzeszowie przy byłej stacji Statoil (obecnie Circle K) przy krajowej "11". Pod uwagę miał być też brany teren w okolicach ulicy Grabowskiej w Ostrzeszowie. To jednak tylko plany. O tym, czy któraś ze wskazanych lokalizacji okaże się trafiona, dowiemy się już niebawem. Do tematu będziemy oczywiście wracać.  RED