Ogromne utrudnienia w urzędach w całej Polsce. Wszystko przez awarię systemów, którymi zarządza ministerstwo cyfryzacji. Problem dotyczy wszystkich urzędów.

- Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia – czytamy na stronie internetowej ministerstwa cyfryzacji.

Zdaniem ministerstwa, awaria jest poważna, ale przyczyna nie jest jeszcze namierzona. Przewiduje się także, że naprawa może być długotrwała.

W Systemie Rejestrów Państwowych przechowywane są numery PESEL, ale także dane z dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Awaria utrudni zarejestrowanie dziecka, uzyskanie aktu stanu cywilnego, wyrobienie dowodu osobistego i wiele innych.
W Ostrzeszowie "sparaliżowany" jest m.in. Wydział Komunikacji. - W związku z awarią infrastruktury sieciowej, (leżącą po stronie Ministerstwa Cyfryzacji) obsługa interesantów w zakresie rejestracji i ewidencji pojazdów w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie jest niemożliwa - czytamy na www.powiatostrzeszowski.pl.

Reklama