Już blisko 9 milionów złotych trafiło na konta ostrzeszowskich przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, a to nie koniec. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie do tej pory rozpatrzył tylko połowę złożonych wniosków, nowe cały czas wpływają.

Ostrzeszowscy przedsiębiorcy najczęściej sięgają po mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł. Te przysługują zarówno działalnościom jednoosobowym, jak również zatrudniającym do 10 pracowników. Okazuje się, że do 20 maja złożono łącznie 2979 wniosków, rozpatrzono 1509, w tym pozytywnie 1490. Kwota udzielonych pożyczek wynosi 7 mln 443 tys. zł.

Przedsiębiorcy, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą również liczyć na dofinansowanie kosztów prowadzonych działalności w związku ze spadkiem obrotów. Z informacji przekazanych przez ostrzeszowski pośredniak, wynika, że z tej możliwości postanowiło skorzystać 161 podmiotów (kwota wsparcia ponad 4,5 mln). Do tej pory rozpatrzono 42 wnioski na kwotę 1 mln 479 tys. zł. RED