Trwającą w najlepsze imprezę, w piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych w Ostrzeszowie, przerwali w piątek, 20 marca, ostrzeszowscy policjanci. Bawiącą się grupka młodzieży miała przy sobie amfetaminę i marihuanę.

O szczegółach mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.
- W piątek, 20 marca 2020 roku, policjanci pionu prewencji KPP w Ostrzeszowie zostali wysłani przez oficera dyżurnego na interwencję do jednego z budynków wielorodzinnych Ostrzeszowie. W piwnicy miała znajdować się głośno zachowująca się i spożywająca alkohol grupa młodzieży - mówi policjant. - Po przybyciu na miejsce i wejściu do piwnicy patrol zauważył młodego mężczyznę nachylającego się nad usypaną „ścieżką” białego proszku.
Policjanci natychmiast zabezpieczyli substancję i zatrzymali mężczyznę. Narkotest wskazał, że substancją była amfetamina. W pomieszczeniu policjanci znaleźli też marihuanę. W sumie zabezpieczyli około 12 gramów substancji zabronionych. Na miejscu znajdowały się też osoby nieletnie, które przekazano pod opiekę rodziców. Wobec nich wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające. Z kolei 19-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego usłyszał zarzuty i został zwolniony. RED