Na 150 tys. strat oszacowano straty po pożarze budynku inwentarsko-gospodarczego w Bledzianowie, w który podczas burzy uderzył piorun.

Ogień pojawił się w minioną środę około godz. 20.15. – Do zdarzenia zadysponowaliśmy sześć zastępów zarówno z PSP jak i OSP – informuje mł. asp. Patryk Moś, rzecznik KP PSP w Ostrzeszowie. – Pierwsi strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali dach budynku w całości objęty pożarem a na jego parterze wciąż znajdowały się zwierzęta. Pierwsze działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na palący się dach oraz ewakuacji zwierząt z płonącego budynku do pobliskiej stodoły. Ewakuowano w sumie 13 sztuk bydła oraz 80 sztuk trzody chlewnej. Wraz z przybywaniem na miejsce kolejnych zastępów strażackich zwiększała się liczba podawanych prądów wody co przyczyniło się do opanowania i w konsekwencji ugaszenia pożaru.
Kolejnym etapem działań było wyrzucenie siana, które znajdowało się na poddaszu budynku, w celu jego dokładnego dogaszenia. W działaniach, które trwały blisko cztery godziny udział brało 28 strażaków, a straty powstałe na skutek pożaru oszacowane zostały na 150 tysięcy złotych. Padło niestety jedno z ewakuowanych zwierząt. RED

Reklama