Michał Zwierz otrzymał tytuł Innowatora Jutra na Festiwalu Młodych Naukowców EXPLORY. W piątek, podczas uroczystej gali mieszkaniec Ostrzeszowa w nagrodę odebrał bilet na konferencję naukową, która odbędzie się w Londynie i stypendium naukowe w wysokości 7 tys. zł. 19-latek zgłosił do konkursu swój opatentowany wózek inwalidzki, który ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Michał Zwierz jest uczniem ostrowskiego ZAP-u, tegorocznym maturzystą. Chociaż nie ma jeszcze 20 lat, ma wiele pomysłów, które z powodzeniem realizuje. Prócz wózka dla osób niepełnosprawnych Michał opracował inne projekty m.in. stanowisko do nauki programowania w 4 różnych językach – zarówno wysokopoziomowych jak i niskopoziomowych, a wszystko to zamknięte w poręcznej walizce, którą można zabrać na dowolny wykład, szkolenie.
- Prace nad wózkiem zacząłem już w październiku 2014 roku. Po wakacjach u wuja, który jeździ na wózku inwalidzkim, wiele rozmów i poruszonych tematów dało mi do myślenia - opowiada Michał. - Na początku chciałem stworzyć „niewiadomojakmegaekstraprowózek”, nie skupiałem się na funkcjonalności, ale na „szpanie”. Wtedy zaczęły powstawać pierwsze projekty, z biegiem czasu powstawały kolejne, jednakże każdy miał wady. Tak naprawdę to ten ostateczny był ciągle w głowie, ale nie wydawało mi się możliwe, żeby to było tak proste. Tak oczywiste. Ten aktualny powstał tak na prawdę w przeciągu tygodnia.
Michał ma już w głowie kolejne projekty, które pozwolą na to, żeby osoby niepełnosprawne były jeszcze bardziej samodzielne. Z pewnością pomoże mu w tym otrzymany tytuł - Innowatora Jutra.
Michał zdobył I nagrodę w konkursie publiczności i II miejsce w Explory.  RED

Reklama