21-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra wpadł podczas kontroli drogowej. Okazało się, że miał przy sobie marihuanę. Pod wpływem narkotyków był z kolei zatrzymany przez mundurowych 20-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

Pierwszego z mężczyzn zatrzymano 6 marca około godz. 19.35 na ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie. - Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej komendy podjęli czynności służbowe wobec 21-letniego mieszkańca gminy Kobyla Góra, ujawniając przy nim marihuanę - mówi mł. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. - Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora i usłyszał zarzut posiadania środków ustawowo zabronionych zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.
Pół godziny później, policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej (również na ul. Kąpielowej) pojazd marki Audi, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Kierującego poddano badaniu na zawartość środków odurzających. Wynik był pozytywny. - W związku z powyższym został on zatrzymany do dyspozycji prokuratora. W toku wykonywanych czynności mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami oraz pobrano od niego krew do badań. Postępowania w tych sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie - dodaje policjantka. WA

Reklama