Pięć osób nie żyje, a dwie zostały ranne – to skutki tragicznego wypadku, do którego doszło dziś (niedziela) około godz. 7 rano na dolnośląskim odcinku A4. Bus opel vivaro – zarejestrowany na ostrzeszowskich numerach rejestracyjnych – wypadł z drogi i dachował. Zginęło 5 osób, a 2 zostały ranne.

- Bus wypadł tam z drogi i dachował - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. - Nie żyje pięć osób. To mężczyźni. Czterech zginęło na miejscu, piątego, mimo czynności medycznych ratowników, nie udało się uratować - dodaje Anna Kublik-Rościszewska. - Dwie osoby zostały ranne. Są w szpitalach.
Jeden z poszkodowanych trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Ma urazy wielonarządowe. Drugiego - z obrażeniami "niezagrażającymi życiu" - przetransportowano do szpitala w Bolesławcu
Jak informuje portal, dwaj spośród zabitych to Dolnoślązacy, trzej - mieszkańcy Wielkopolski. Wiadomo, że pasażerowie busa jechali do pracy we Francji.
Do wypadku doszło na 54 kilometrze drogi, we wsi Różyniec, obok Bolesławca.

fot. https://www.facebook.com/pogotowie.ratunkowe.w.legnicy/

Reklama