„Bezpieczny weekend- sierpniowy weekend 2019” - działania pod tym hasłem będą prowadzone na terenie całego kraju w dniach od 14 do 18 sierpnia.

Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa, w szczególności na drogach – wyjaśnia komisarz Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. - Ruch na drodze we wskazanym okresie będzie wzmożony, ponieważ rozpoczyna się długi weekend, wiele osób które nie korzystają z wypoczynku wakacyjnego zapewne skorzysta z dodatkowego dnia wolnego i spędzi czas poza miejscem zamieszkania.
Policjanci w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach aby osoby podróżujące bezpiecznie dojechały do celu jak również wróciły do miejsca zamieszkania. Skierowani na drogi policjanci szczególna uwagą zwracać będą na prędkość, z jaką poruszać się będą pojazdy, a także zachowanie pieszych. Ponadto funkcjonariusze eliminować będą z ruchu pojazdy niesprawne techniczne oraz przeprowadzać kontrole stanu trzeźwości, także pod kątem środków odurzających. - Pamiętać należy o dostosowaniu prędkości na drodze, tak ażeby mieć czas na właściwą reakcję za kółkiem w celu zapobieżenia zdarzeniu drogowemu – podkreśla E. Jakubowska.