Na trzy miesiące aresztowano byłego policjanta (mieszkańca gm. Ostrzeszów), zatrzymanego pod zarzutem doprowadzenia "małoletniej poniżej lat 15 do innej czynności seksualnej". 38-latkowi przedstawiono również zarzut posiadania i nakłaniania jej do zażywania narkotyków. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak w każdej sprawie o podłożu seksualnym, prokuratura nie zdradza szczegółów śledztwa. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler nie podaje dokładnego wieku pokrzywdzonej, ani też informacji, czy była spokrewniona z 38-latkiem.

Wiadomo, że byłemu funkcjonariuszowi ostrzeszowskiej policji przedstawiono trzy zarzuty. -  Pierwszy z nich dotyczy zachowania, do którego miało dochodzić między wrześniem 2018 roku, a styczniem 2019 roku polegającego na dopuszczaniu się czynności o charakterze seksualnym na szkodę małoletniej pokrzywdzonej - mówi prokurator. - Został on zakwalifikowany jako czyn z artykułu 200 KK. (Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.)

Lista zarzutów dla mieszkańca gm. Ostrzeszów jest jednak dłuższa. - Kolejny zarzut dotyczy posiadania środków odurzających w ilości 4 gramów ziela konopi innej niż włókniste oraz znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy - mówi prokurator. - Trzeci z czynów dotyczy zachowania, do którego miało dość pomiędzy wrześniem 2018 a majem 2019, to jest nakłaniania małoletniej do zażycia środków odurzających.

Do sądu trafił wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania wobec 38-latka. Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.