- Nie wiem czy państwo tam byli i widzieli, co tam jest. Tam jest normalny burdel – alarmował podczas ostatniej sesji Radny Miejskiej w Mikstacie Mieczysław Wasiak.

Chodzi o teren w samym centrum Mikstatu, w bliskim sąsiedztwie marketu Lewiatan. - Nie wiem czy państwo tam byli i widzieli co tam jest. Tam jest normalny burdel. Proszę się przejść i zobaczyć. Ja mam wnuków małych... Tam nawet, że tak powiem, seks uprawiany jest przez obcokrajowców – mówił zbulwersowany mężczyzna, jednocześnie dodając, że to nie jedyny problem. Kolejnym są śmieci i osoby spożywające w tym miejscu alkohol. - Na jakżeż to wygląda? Takie mamy piękne miasteczko zadbane, każdego z nas to cieszy, a te boczne ulice to niestety... Prosiłbym o nałożenie jakiejś kary na te osoby...

Mieszkaniec – jak twierdził – już wcześniej zgłaszał problem m.in. radnym, do tej pory w tej kwestii jednak nic się nie zmieniło. - Jeśli chodzi o ten zakątek, który pan określił mianem burdelu, to my jako Urząd Miasta i Gminy nie raz podejmowaliśmy działania w kierunku uprzątnięcia tego, co znajduje się na sąsiadującej nieruchomości, czyli na drodze szczególnie, gdy są jakieś uroczystości i inne imprezy – zapewniał burmistrz Henryk Zieliński. - Rozmawiałem osobiście z jednym ze spadkobierców tej nieruchomości, powołując się również na pewną tradycję rodziny, bo to jest rodzina zasłużona tutaj dla nas. Tam jest dość skomplikowana sytuacja prawna, ponieważ spadkobiercy, z tego co się orientuję, być może to się zmieniło, ale nie uregulowali stanu prawnego, nie przeprowadzili postępowań spadkowych – mówił burmistrz, sugerując, że na przeszkodzie może stać jakiś konflikt rodzinny. - Myślę, że wspólnie z policją jakieś działania będziemy podejmować, żeby to miano burdelu szybko wyeliminować.

Miejsce to dobrze znają policjanci. Jak się okazuje, objęli je szczególnym nadzorem, a o problemie poinformowali Komendę Wojewódzką Policji, która rozliczyć ma mundurowych z podjętych działań. - To jest teren prywatny i mamy ograniczone możliwości – nie ukrywał jednocześnie asp. sztab. Mariusz Tomczak, kierownik komisariatu w Mikstacie.

Pewne jest jedno, funkcjonariusze będą karać osoby spożywające alkohol w pobliżu tej nieruchomości.

Radny Tomasz Skoczylas wyszedł z kolei z dość nieoczekiwaną propozycją, chciał, aby w czynie społecznym, dokładnie w maju zebrali się radni i uporządkowali ten teren. Jego wniosek nie uzyskał jednak poparcia. - Podejrzewam, że jest tam 15 właścicieli i dlatego nie idzie tego uporządkować, jakby tam był jeden właściciel, to wtedy byłoby łatwiej to wykupić i się dogadać – nie miał wątpliwości. Szybko sprawę jednak zdementował zainteresowany mieszkaniec, który poinformował Skoczylasa, że jest trzech spadkobierców, a mimo to sprawa nadal nie jest rozwiązana. SM

Reklama