28 lutego o godz. 11:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kobyla Góra.

Ze zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze budynku oraz, że osoba , która przebywała w jednym z pomieszczeń wyszła na zewnątrz.

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy dym wydobywający się z okna na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego, jednorodzinnego, a mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku i nie uskarżali się na żadne dolegliwości – relacjonuje rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie Radosław Gatkowski - Ratownicy zabezpieczeni oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt weszli do środka w celu zlokalizowania źródła ognia. Okazało się, że pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń natomiast całe poddasze i piętro było silnie zadymione. Na miejsce zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego w celu przebadania osoby, która pod wpływem zdarzenia źle się poczuła. Jej zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo i nie wymagała ona hospitalizacji. Pożar opanowano po blisko 10 minutach. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju oraz zostały zniszczone tynki i instalacja elektryczna w jednym z pomieszczeń.

Straty wstępnie oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej w sile 15 strażaków.

Fot. KP PSP Ostrzeszów