Policjanci zatrzymali do dyspozycji prokuratora obywateli Ukrainy, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę.

W minioną sobotę, 2 grudnia, około godziny 23.40, w Kobylej Górze policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali do kontroli pojazd, w którym ujawnili narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy.

Samochodem podróżowali mieszkańcy Zmyślonej Ligockiej - 23-latek oraz 17-latek. Obaj byli nietrzeźwi - 1,34 i 2,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oprócz nich 19-letni obywatel Ukrainy, który był pod wpływem działania środka psychotropowego (pozytywny wynik testu na amfetaminę). Mężczyzn zatrzymano i osadzono w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie i Kępnie.

W toku prowadzonego postępowania, 3 grudnia, 19-latkowi przedstawiono zarzut posiadania 1 grama amfetaminy oraz ustalono dane kolejnej osoby podejrzewanej o posiadanie środków zabronionych. Osoba ta również została zatrzymana do dyspozycji prokuratora.

W poniedziałek, 4 grudnia, 26-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut udzielenia 19-latkowi 1 grama amfetaminy oraz posiadania 5 gramów amfetaminy i 1 grama marihuany. RED

Reklama