W nowej kadencji Sejmu RP powiat ostrzeszowski będzie miał aż dwoje reprezentantów. To, debiutująca w roli posłanki Katarzyna Sójka, reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość oraz, powracający po latach w poselskie ławy Andrzej Grzyb z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

JAK GŁOSOWALI MIESZKAŃCY POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO?

POWIAT OSTRZESZOWSKI

Frekwencja 58,08%

Prawo i Sprawiedliwość - 44,45% (11.071 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe - 20,41% (5.083 głosy)

Koalicja Obywatelska - 19,75% (4.919 głosów)

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9,22% (2.296 głosów)

Konfederacja - 6,18% (1.540 głosów)

GMINA CZAJKÓW

Frekwencja 56,70%

Prawo i Sprawiedliwość – 50,79% (580 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 219 głosów, MALĄG Marlena – 129 głosów, DZIEDZICZAK Jan – 92 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe – 23,38% (267 głosów)

WYSOTA Bożena – 126 głosów, GRZYB Andrzej – 92 głosy, GRABOWSKI Krzysztof – 39 głosów

Koalicja Obywatelska – 10,77% (123 głosy)

HENCZYCA Bożena – 60 głosów, WITCZAK Mariusz – 33 głosy, GAGATEK Marcin – 9 głosów

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9,19% (105 głosów)

KĘDZIA Ewa – 87 głosów, SZCZEPAŃSKI Wiesław – 9 głosów, NOWACKI Konrad – 3 głosy

Konfederacja - 5,87% (67 głosów)

STOCH Witold – 54 głosy, MAŚLAK Arkadiusz – 3 głosy, WIECZOREK Antoni – 2 głosy

GMINA DORUCHÓW

Frekwencja 55,60%

Prawo i Sprawiedliwość – 54,17% (1.234 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 586 głosów, DZIEDZICZAK Jan – 187 głosów, MOSIŃSKI Jan – 152 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe – 20,41% (465 głosów)

GRZYB Andrzej – 353 głosy, GRABOWSKI Krzysztof – 57 głosów, WALKOWSKI Piotr – 13 głosów

Koalicja Obywatelska – 13,08% (298 głosów)

GAGATEK Marcin – 86 głosów, WITCZAK Mariusz – 70 głosów, HENCZYCA Bożena – 62 głosy

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6,50% (148 głosów)

SZCZEPAŃSKI Wiesław – 48 głosów, MAZUR Marek – 27 głosów, KĘDZIA Ewa – 20 głosów

Konfederacja - 5,84% (133 głosy)

STOCH Witold – 69 głosów, CZECH Ireneusz – 10 głosów, MAŚLAK Arkadiusz – 9 głosów

GMINA GRABÓW NAD PROSNĄ

Frekwencja 57,79%

Prawo i Sprawiedliwość – 46,60% (1,645 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 693 głosy, DZIEDZICZAK Jan – 272 głosy, MALĄG Marlena – 234 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe – 25,58% (903 głosy)

GRZYB Andrzej – 604 głosy, GRABOWSKI Krzysztof – 221 głosów, WALKOWSKI Piotr – 14 głosów

Koalicja Obywatelska – 11,08% (391 głosów)

WITCZAK Mariusz – 168 głosów, URBANIAK Jarosław – 65 głosów, GAGATEK Marcin – 44 głosy

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9,63% (340 głosów)

JASZCZYK Grażyna – 124 głosy, SZCZEPAŃSKI Wiesław – 72 głosy, PAWLICZAK Karolina – 40 głosów

Konfederacja - 7,11% (251 głosów)

STOCH Witold – 138 głosów, KUŚWIK Andrzej – 19 głosów, CZECH Ireneusz – 17 głosów, WIECZOREK Antoni Jerzy – 17 głosów

GMINA KOBYLA GÓRA

Frekwencja 57,43%

Prawo i Sprawiedliwość – 39,00% (1.046 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 370 głosów, DZIEDZICZAK Jan – 240 głosów, MOSIŃSKI Jan – 113 głosów

Polskie Stronnictwo Ludowe – 25,09% (673 głosy)

GRZYB Andrzej – 504 głosy, GRABOWSKI Krzysztof – 110 głosów, WALKOWSKI Piotr – 10 głosów

Koalicja Obywatelska – 19,02% (510 głosów)

WITCZAK Mariusz – 187 głosów, GAGATEK Marcin Andrzej – 105 głosów, HENCZYCA Bożena – 84 głosy

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 8,84% (237 głosów)

SZCZEPAŃSKI Wiesław – 92 głosy, PAWLICZAK Karolina – 32 głosy, KĘDZIA Ewa – 22 głosy

Konfederacja - 8,05% (216 głosów)

STOCH Witold – 118 głosów, DOLATA Dominik – 16 głosów, WIECZOREK Antoni – 15 głosów

GMINA KRASZEWICE

Frekwencja 55,42%

Prawo i Sprawiedliwość – 48,83% (748 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 444 głosy, MALĄG Marlena – 99 głosów, DZIEDZICZAK Jan – 85 głosów

Polskie Stronnictwo Ludowe – 27,35% (419 głosów)

GRABOWSKI Krzysztof – 201 głosów, GRZYB Andrzej – 167 głosów, WYSOTA Bożena – 28 głosów

Koalicja Obywatelska – 12,53% (192 głosy)

HENCZYCA Bożena – 69 głosów, WITCZAK Mariusz – 53 głosy, GAGATEK Marcin – 11 głosów

Konfederacja - 5,68% (87 głosów)

STOCH Witold – 44 głosy, CZECH Ireneusz – 7 głosów, MĄKA Mikołaj – 5 głosów, KURZAWSKA Julia – 5 głosów, PASEK Michał Szymon – 5 głosów

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,61% (86 głosów)

KĘDZIA Ewa – 21 głosów, SZCZEPAŃSKI Wiesław – 18 głosów, PAWLICZAK Karolina – 16 głosów

GMINA MIKSTAT

Frekwencja 55,84%

Prawo i Sprawiedliwość – 64,48% (1.701 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 1292 głosy, DZIEDZICZAK Jan – 129 głosów, MALĄG Marlena – 95 głosów

Polskie Stronnictwo Ludowe – 13,46% (355 głosów)

GRZYB Andrzej – 283 głosy, GRABOWSKI Krzysztof – 19 głosów, WALKOWSKI Piotr – 9 głosów, BANAŚ Małgorzata – 9 głosów

Koalicja Obywatelska – 9,59% (253 głosy)

WITCZAK Mariusz – 82 głosy, URBANIAK Jarosław – 64 głosy, GAGATEK Marcin – 33 głosy

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 7.01% (185 głosów)

SZCZEPAŃSKI Wiesław – 61 głosów, PAWLICZAK Karolina – 36 głosów, MAZUR Marek -16 głosów

Konfederacja - 5,46% (144 głosy)

STOCH Witold – 76 głosów, CZECH Ireneusz – 17 głosów, MAŚLAK Arkadiusz – 8 głosów

GMINA OSTRZESZÓW

Frekwencja 60,03 %

Prawo i Sprawiedliwość – 37,07% (4.117 głosów)

SÓJKA Katarzyna – 1388 głosów, DZIEDZICZAK Jan – 808 głosów, MALĄG Marlena – 625 głosów

Koalicja Obywatelska – 28,38% (3152 głosy)

GAGATEK Marcin – 1431 głosów, WITCZAK Mariusz – 693 głosy, URBANIAK Jarosław – 490 głosów

Polskie Stronnictwo Ludowe – 18,02% (2001 głosów)

GRZYB Andrzej Marian – 1725 głosów, GRABOWSKI Krzysztof – 66 głosów, WALKOWSKI Piotr – 52 głosy

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 10,76% (1195 głosów)

SZCZEPAŃSKI Wiesław – 480 głosów, PAWLICZAK Karolina – 194 głosy, KĘDZIA Ewa – 123 głosy

Konfederacja - 5,78% (642 głosy)

STOCH Witold – 337 głosów, CZECH Ireneusz – 59 głosów, WIECZOREK Antoni – 37 głosów