Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy - członkowie Aktywnego Ostrzeszowa organizują pierwsze nieoficjalne zawody. Wydarzenie organizowane jest przez samych członków grupy, bez zewnętrznego wsparcia finansowego. Tym samym, Aktywny Ostrzeszów pragnie zaprosić wszystkich chętnych na I Nieoficjalne Mistrzostwa Aktywnego Ostrzeszowa na dystansie 6,3 km, które odbędą się 16 marca o godzinie 10:01.

- Trasa całkowicie leśna, kawałek od miasta. Dystans dostosowany niemalże do każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z bieganiem. Po biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal zaprojektowany przez naszego kolegę z grupy, odbędzie się również mała loteria fantowa, a na każdego zawodnika czeka słodki poczęstunek – mówi współorganizator Krzysztof Machaj.

Link do zapisów znajdziecie na fanpage'u grupy Aktywny Ostrzeszów lub bezpośrednio na wydarzeniu I Nieoficjalne Mistrzostwa Aktywnego Ostrzeszowa na Facebooku. Udział w zawodach  jest całkowicie darmowy, a wystartować może każdy. Liczy się dobra zabawa i integracja środowisk biegowych z naszego regionu.

Aktywny Ostrzeszów jest to obecnie grupa zrzeszająca biegaczy amatorów, promująca zorganizowaną formę spędzania czasu na świeżym powietrzu. Obecnie z grupą utożsamia się około 40 osób zamieszkujących nasze miasto oraz okolice. Przekrój biegaczy pozwala na to, aby grupa była reprezentowana na wszelakich dystansach: od kilkuset metrów aż po ultramaratony.

Coraz bardziej znana w naszym mieście akcja „Rozbiegajmy Ostrzeszów” została zainicjowana i jest organizowana właśnie przez członków grupy Aktywny Ostrzeszów.

- Początkowo obawialiśmy się, czy taka inicjatywa przyjmie się w Ostrzeszowie, jakie terminy będą dogodne dla biegaczy i czy nie odstraszą ich zimowe warunki pogodowe, jednak biegacze z Ostrzeszowa nie zawodzą i licznie przybywają na nasze spotkania. W styczniu odbyła się  już 11. edycja naszych spotkań, w których w sumie udział wzięło około 80 osób! – wspominają Jarosław Zawierta i Krzysztof Machaj – pomysłodawcy inicjatywy.

W ubiegłym roku grupa otrzymała dofinansowane przez Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie na personalizowane koszulki.

- Udało się nam je zakupić dzięki wsparciu urzędu. Część kwoty pokryło miasto, reszta pochodzi ze środków własnych. Cieszymy, się, że miasto popiera takie lokalne inicjatywy i wspiera krzewienie sportu w naszej „małej Ojczyźnie”  - mówi Jarosław Zawierta, który zajął się zakupem koszulek. Organizatorzy

Reklama