W dniach od 6-7 lutego w okresie ferii odbyła się dwudniowa wycieczka do Krakowa dla dzieci i młodzieży uczęszczających do Świetlic Środowiskowych na terenie miasta i gminy Ostrzeszów. W wycieczce uczestniczyło 30 dzieci ze szkół podstawowych.

Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca Krakowa pod okiem wykwalifikowanego pilota. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać Smoka Wawelskiego i posłuchać legend z nim związanych. Kolejnym ważnym punktem wycieczki był spacer na Wzgórze Wawelskie, gdzie odwiedziliśmy Katedrę Wawelską - miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku. Zobaczyliśmy także dziedziniec zamkowy, a następnie udaliśmy się traktem królewskim na największy na świecie rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, gdzie mogliśmy zobaczyć największy gotycki ołtarz w Polsce, a o pełnej godzinie usłyszeć znany wszystkim Hejnał Mariacki. Wieczorem tego dnia udaliśmy się do kina na film pt. „SuperPies i TurboKot”. Kolejnego dnia udało nam się odwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej i zaliczyć bardzo ciekawą lekcje edukacyjną wraz z doświadczeniami z dziedziny fizyki. Dowiedzieliśmy się, iż suchy lód to nie tylko zamrożony dwutlenek węgla, ale także super kompan do przeprowadzania doświadczeń. Następnie udaliśmy się do dawnego budynku dworca kolejowego, gdzie aktualnie znajduje się Historyland, czyli interaktywna wystawa z klocków Lego przedstawiająca historie dziejów Polski. Ostatnim punktem wycieczki w Krakowie były warsztaty wypieku obwarzanka krakowskiego, gdzie każde dziecko miało możliwość upiec swojego obwarzanka i tym samym uzyskać dyplom Czeladnika Obwarzankowego.

- Wyjazd „świetliczaków” został w całości sfinansowany z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Burmistrzu Miasta i Gminy Ostrzeszów. Wycieczka w ferie była organizowana po raz czwarty. W latach ubiegłych dzieci zwiedzały Warszawę, Łódź i Katowice. Z powodu dużego zainteresowania i zadowolenia z wyjazdu, wycieczki w ferie zostały wpisane w coroczny kalendarz imprez świetlicowych - powiedziała Angelika Pieprzka Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorzy