Kto powalczy o władzę w gminie Doruchów?

W Doruchowie na potencjalnej giełdzie pojawiają się nazwiska kilku kandydatów. O fotel wójta ubiegać ma się m.in. obecny sekretarz Urzędu Gminy w Doruchowie Tomasz Bugaryn, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Doruchowie Urszula Kowalińska. Mówi się również o doruchowskiej radnej Teresie Okoń, a także o radnym powiatowym Robercie Pustkowskim. Pewne jest, że o kolejną kadencję nie powalczy obecny wójt Józef Wilkosz. - Przechodzę na emeryturę – zapewnia. Kogo Wilkosz widziałby na swoim miejscu? - Jest przynajmniej z pięciu dobrych kandydatów – dodaje, ale konkretnymi nazwiskami nie chce operować. - Każdy może być lepszy ode mnie. A kto? Trudno powiedzieć. Są dobrzy kandydaci, którzy na pewno sobie dadzą radę.

Swojego startu nie potwierdza na razie Kowalińska, która oprócz kierowania USC, pełni funkcję prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Doruchowie. - Będzie ogłoszony termin, będziemy myśleć – odpowiada.

W podobnym tonie wypowiada się Bugaryn. - Nie zdecydowałem jeszcze - wyznaje.

Ze swoją decyzją o kandydowaniu nie kryje się już radny Robert Pustkowski. - Tak potwierdzam - usłyszeliśmy stanowcze zapewnienie. Pytanie tylko, czy jego nazwisko znajdzie się na liście PSL?

O komentarz poprosiliśmy również radną Teresę Okoń. - Na 99% będę startowała - usłyszeliśmy. RED

Reklama