19 lutego po godzinie 15.00 w miejscowości Stara Kuźnica (gm. Doruchów) doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego, w którym uczestniczyły 3 pojazdy. Jedna osoba z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 56-letni mieszkaniec gminy Doruchów, kierujący audi 80, nieprawidłowo włączając się do ruchu doprowadził do tego, że podróżująca citroenem 46-letnia mieszkanka gminy Mikstat zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z volkswagenem passatam kierowanym przez 30-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego.

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy dwa pojazdy znajdujące się na poboczu jezdni. -relacjonuje Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie - Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a następnie przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu. W jednym z pojazdów podróżowała kobieta z dwójką dzieci w wieku 6 i 4 lata. Opuścili oni pojazd o własnych siłach, natomiast kobieta, która kierowała citroenem przebywała w pojeździe.
Jak się okazało, 46-latka doznała ciężkich obrażeń nóg i została przewieziona do szpitala w Ostrzeszowie.

- Kierująca VW Passat została przetransportowana do Szpitala w Kępnie, skąd po badaniach tego samego dnia została wypisana do domu - dodaje Agnieszka Szołdra z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Dzieci, które uczestniczyły w zdarzeniu na szczęście nie odniosły większych obrażeń. Strażacy podarowali im misie maskotki w celu wsparcia psychicznego. W sprawie wszczęto postępowanie ukierunkowane na spowodowanie wypadku drogowego, za co sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Reklama