Prawie czterdziestu wędkarzy z zaprzyjaźnionych kół wzięło udział w zawodach, które odbyły się w niedzielę, 19 marca nad stawem przy ul. Pogodnej w Ostrzeszowie. Ich uczestnicy walczyli o tzw. „Puchar Wiosny”.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Wędkarze mieli za zadanie w ciągu kilku godzin złowić jak największą liczbę ryb. Najlepiej poradzili sobie członkowie koła wędkarskiego z Ostrzeszowa. Na pierwszym miejscu uplasował się Mikołaj Tetlak (24,6 kg), a drugie  zajął Jerzy Morek (8,2 kg). Trzecie miejsce należało do Adama Karmańskiego (3,8 kg), który reprezentował koło z Bolesławca. Wśród uczestników byli też członkowie kół z Doruchowa, Grabowa nad Prosną, Skalmierzyc, Sycowa czy Kalisza.

Prezes ostrzeszowskiego koła wędkarzy, Marcin Mamys już teraz zaprasza na kolejne tego typu wydarzenia, których w planie jest dość dużo. W najbliższych miesiącach odbędą się m.in. zawody z okazji Dnia Dziecka oraz zawody o Puchar Burmistrza i Starosty. Sezon zakończy się 11 listopada, kiedy to wędkarze powalczą o trofeum „twardziela”. –PZW Koło Ostrzeszów liczy ok. 300 członków. Zainteresowanie jest dość duże i cały czas próbujemy zachęcać dzieci i młodzież do wstąpienia w nasze szeregi – mówi prezes, Marcin Mamys.

fot. M.Mamys

Ogłoszenia
J3M