Jest bardzo dokładny i może pracować w trudnych warunkach atmosferycznych. W Niedźwiedziu stanął najnowocześniejszy fotoradar w kraju. Kierowcy uważajcie!

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Aktualnie w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę. – W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN. Wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu – informuje Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Wymianę fotoradaru zaplanowano nie tylko w Niedźwiedziu, ale także w Ostrowie Wielkopolskim na DK 36 przy ulicy Krotoszyńskiej, a także w Szczurach na DK 11 w powiecie ostrowskim.  

Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych – czytamy w komunikacie CANARD. – Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. Proces wymiany już trwa.

Drogowi piraci muszą się więc mieć na baczności. RED

Ogłoszenia
J3M