Nie tylko 1 czerwca, ale i następnego dnia najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Grabów nad Prosną obchodzili swoje święto – Dzień Dziecka. Program świętowania obejmował spotkanie z Burmistrzem Maksymilianem Ptakiem i zwiedzanie urzędu, pokaz wozów i umundurowania strażackiego oraz zabawę na dmuchanych zamkach.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Już od samego rana przed budynkiem urzędu i w jego wnętrzu słychać było dziecięcy gwar. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną licznie odpowiedziały przedszkola i szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy (klasy I-III) oraz mieszkańcy, którzy 1 czerwca postanowili pokazać bohaterom tego dnia, jak wygląda praca burmistrza i pracowników urzędu oraz strażaków. Na placu parkingowym przed urzędem stanęły dwa wozy strażackie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Prosną, a w Parku Miejskim dmuchane zamki. Druhowie zadbali o to, aby dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem samochodów ratowniczo-gaśniczych, przymierzyć strażacki hełm i dowiedzieć się, na czym polega praca strażaka.

Najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy mieli też okazję zadać pytania burmistrzowi, który gościł ich w swoim gabinecie, a następnie oprowadzał po magistracie. Dzieci równie chętnie odpowiadały na pytania burmistrza dotyczące lokalnego samorządu. Każde z nich obdarowane zostało cukierkami. Niemałą frajdę sprawiły dmuchańce, na których można było hasać do woli.

Zainteresowanie Dniem Dziecka było tak duże, że świętowanie kontynuowano też następnego dnia, 2 czerwca. Wtedy na najmłodszych także czekały dmuchane zamki oraz spotkanie z burmistrzem. Łącznie przez dwa dni w wydarzeniu wzięło udział blisko 300 dzieci. Po uśmiechach najmłodszych można stwierdzić, że dzień ten należał do udanych. Równie miło wspominają go dorośli.

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną

Ogłoszenia
J3M