2 miliony złotych kosztowała będzie modernizacja stadionu sportowego w Czajkowie. Umowa z wykonawcą została już podpisana, prace zakończyć mają się w październiku tego roku.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Informacja ta z pewnością ucieszy całe środowisko sportowe w Czajkowie. Nic więc dziwnego, że umowę na realizację zadania podpisano w obecności przedstawicieli LZS Czajków: prezes Dominiki Gałki i jednego z zawodników Artura Kowala.

Modernizacja jest konieczna, bo stadion nie spełnia wymogów narzuconych przez Związek Piłki Nożnej. Zakres prac jest szeroki. Od wymiany oświetlenia, poprzez montaż nowego ogrodzenia i trybun na prawie 100 osób, po wymianę murawy, która zyskać ma automatyczne nawodnienie, co ważne boisko zostanie też poszerzone. Zmienić ma się też nieco wygląd obecnej sceny.

Wartość zadania to prawie 2 mln zł. Środki na modernizację stadionu pochodzą z Rządowego Programu dla Gmin Popegeerowskich. To już druga inwestycja realizowana na terenie Czajkowa ze środków dla gmin popegeerowskich. W pierwszej edycji samorząd pozyskał blisko 600 tys. zł na budowę drogi i oświetlenia ulicznego przy ul. Leśnej w Czajkowie. RED

fot. FB/Wójt Henryk Plichta

Ogłoszenia
J3M