Sezon 2023/2024 w wykonaniu UKS Piast Poprawa oficjalnie dobiegł końca. Choć ligowe rozgrywki zakończyły się już kilka tygodni temu, to nasi reprezentanci po raz kolejny wzięli udział w barażach o awans do Lotto Superligi.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Przeciwnikiem w walce o promocję do wyższej ligi była Energa Manekin Toruń. Pierwsze spotkanie w Ostrzeszowie zakończyło się zwycięstwem rywala 2:8. Dokładnie taki sam rezultat padł w meczu rewanżowym, który odbył się w piątek (31 maja). – W tym dwumeczu zdecydowanie lepszym zespołem była Energa Manekin Toruń. Uważam jednak, że mecz w Toruniu wyszedł nam dużo lepiej niż ten w Ostrzeszowie – nie ukrywał prezes UKS Piast, Jarosław Krzywaźnia. – Co prawda wynik jest ten sam, ale mieliśmy więcej sytuacji, aby był on korzystniejszy (…). Bardzo dobrze zaprezentowali się Michał Krzyżanowski i Adrian Spychała. Adrian był blisko pokonania wielokrotnego mistrza Polski – Tomasza Kotowskiego i miał nawet piłki meczowe. To był jeden z jego najlepszych meczów w naszych barwach.

Teraz przed ostrzeszowskim zespołem zasłużona przerwa. –Skupimy się na tym, aby trochę odpocząć i od września znów będziemy się starać być w czołówce tabeli – zapewnia prezes.

Na stronie internetowej UKS-u Piast pojawiają się już pierwsze wzmianki na temat nowego sezonu. Klub poinformował, że do grona dotychczasowych zawodników dołączy Antoni Witkowski. W tym sezonie grał on w Energa Manekin Toruń, a także w niemieckiej Bundeslidze – TTC Duppel. Drugim potwierdzonym transferem jest Damian Węderlich, który w poprzednich rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem w drużynie Lotto Superligi – SBR Dojlidy Białystok i mógł pochwalić się aż 47% skutecznością wygranych pojedynków. 

fot. UKS Piast Poprawa Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M