Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych do dyspozycji prokuratora w związku z kradzieżą portfela z gotówką w kwocie 3 tysięcy złotych oraz dowodem osobistym i prawem jazdy. Przedmioty te zniknęły z pojazdu marki Iveco.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Do zdarzenia doszło w czwartek (12 października) około 18:00, a o fakcie jego zaistnienia policję powiadomił 29-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów.

Tego samego dnia o godzinie 20:10 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali podejrzewanego o dokonanie przedmiotowej kradzieży 23-letniego obywatela Ukrainy, który trafił do policyjnego aresztu do dyspozycji prokuratora – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. –  Jak się jednak okazało, mężczyzna nie działał sam. Jego wspólnikiem był 24-letni obywatel Ukrainy, którego 13 października również zatrzymano do dyspozycji prokuratora. 

Jak wykazano, mężczyzna był również poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kępnie celem odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności. RED

Ogłoszenia
Plus