Od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną zawodnicy UKS Piast Poprawa Ostrzeszów, którzy w sobotę (13 stycznia) pokonali na wyjeździe zespół z Dąbrowy Górniczej 6:4.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się mecz rozgrywany jesienią. W sobotę decydujący punkt zdobył Michał Krzyżanowski, który wygrał na przewagi w piątym secie z Damianem Korczakiem. – To było jedno z naszych najważniejszych zwycięstw w tym sezonie. Przed meczem remis bralibyśmy w ciemno – nie miał wątpliwości obecny na meczu prezes UKS, Jarosław Krzywaźnia. – Generalnie zaczęliśmy mecz bardzo słabo, bo po 20 minutach przegrywaliśmy 2:0. Tym bardziej duże słowa uznania dla chłopaków za walkę, bo po grach deblowych był wynik 3:3 i z czterech ostatnich partii trzy wylądowały na naszym koncie (…). Szczególne brawa dla Adriana Więcka, który był naszym liderem i najlepszym graczem tego spotkania. 

Dzięki tej wygranej UKS Piast awansował na czwartą pozycję w tabeli 1. ligi grupy południowej i ma bardzo dużą przewagę nad strefą spadkową. Już w najbliższą sobotę ostrzeszowianie przed własną publicznością zagrają z KSTS Mosir Krosno, który zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce. Początek spotkania o godzinie 15.00. – Teoretycznie powinno być to dla nas łatwe spotkanie, ale na pewno takie nie będzie ze względu na to, że do tego zespołu dołączył reprezentant Iranu i jest to jedna z wiodących postaci tej ligi (…). Na pewno nie będzie łatwo. Nie możemy patrzeć przez pryzmat tego, że w tamtej rundzie wygraliśmy 9:1. Wtedy był to zespół jeszcze niekompletny – nie ukrywa prezes. 

Zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej to nie jedyny sukces ostrzeszowskiej drużyny. W niedzielę trzech reprezentantów UKS wystąpiło w ramach III Grand Prix Wielkopolski Seniorów w Czempiniu. Tutaj również powodów do dumy nie brakowało, ponieważ na pierwszym miejscu podium stanął Kamil Nalepa, a tuż za nim Adrian Spychała. Brąz należał z kolei do Michała Krzyżanowskiego. – Jeszcze nigdy na tych zawodach nie poszło nam tak dobrze. Wszyscy nasi reprezentanci stanęli na podium – napisali działacze klubu od razu po zakończonych zawodach. Dzięki wygranej, Kamil Nalepa ma pewny start w turnieju głównym Grand Prix Polski, który zostanie rozegrany 26-28 stycznia w Zielonej Górze. Gratulacje! 

fot. UKS Piast Poprawa Ostrzeszów

Ogłoszenia
J3M