O tym, że Tymek urodzi się chory, dowiedzieliśmy się, gdy był jeszcze w brzuszku. Byłam wtedy dokładnie w 28 tygodniu ciąży. Podczas badania lekarz powiadomił nas o tym, że w główce synka znajdują się powiększone komory mózgu. Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę. Dotychczas ciąża przebiegała prawidłowo, nie było żadnych komplikacji. Czułam jednak, że razem z mężem zrobimy wszystko, by zawalczyć o naszego maluszka. 

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Zaczęliśmy szukać przyczyny całej tej niejasnej, w tamtym momencie dla nas sytuacji. Tym oto sposobem trafiłam do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi. Przeprowadzono szereg badań m.in. amniopunkcję, która niestety wykazała poważną wadę genetyczną.

Nie mieliśmy pojęcia, czego spodziewać się w dniu porodu. Bardzo baliśmy się o zdrowie i życie Tymka. I tak 2 stycznia 2023 roku pojawił się na świecie. Nasz wymarzony malutki skarb, w którym zakochaliśmy się od pierwszej minuty. Synek urodził się z wagą 3450 gramów i dostał 8\9 punktów w skali Apgar. Usłyszałam, że to duży i silny chłopak. Byłam przeszczęśliwa…

Nie mieliśmy jednak zbyt wiele czasu na pierwsze uściski z Tymkiem. Zaraz po porodzie lekarze zabrali go na oddział neonatologii, gdzie spędził pierwsze dwa tygodnie życia. Tam zrobiono mu szereg badań, które niestety wykazały zniekształcenie ciałka modzelowatego, mniejszego robaka mózgu i inną strukturę mózgu. Lekarze również podejrzewają małogłowie.

Dziś Tymek jest już w domku, jednak nadal odwiedzamy wielu lekarzy i specjalistów m.in. kardiologa, neurologa, neurochirurga, genetyka. Niedługo rozpoczniemy również rehabilitację, dzięki której jest duża szansa, że Tymek w przyszłości będzie normalnie funkcjonować. Głęboko w to wierzymy!

Aby synek mógł korzystać z najlepszych rehabilitantów, potrzebujemy waszej pomocy. Każda wizyta u specjalisty jest niezwykle kosztowna. Chcielibyśmy prosić Was – ludzi z dobrym sercem o pomoc w finansowaniu leczenia. Wasze wsparcie pozwoli nam zapewnić mu jak najlepszy rozwój. Musimy działać już teraz, by nie zaprzepaścić największej szansy, jaką Tymek otrzymał od życia. 

Daria i Filip, rodzice Tymka

 

Link do zbiórki TUTAJ

źródło: Siepomaga.pl

 

Ogłoszenia
J3M