Połącz się z nami
PROSMED2

Aktualności

Szpital w liczbach

Opublikowano

w dniu

Prezentacja nowego sprzętu zakupionego dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia była okazją do podsumowania działalności placówki – zarówno tej zeszłorocznej, jak i w pierwszym kwartale bieżącego roku.

W 2025 roku ostrzeszowski szpital przyjął ponad 6 tysięcy pacjentów. Dużym obciążeniem była także nocna i świąteczna opieka zdrowotna, gdzie udzielono ponad 16 tysięcy porad, a zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały do pacjentów blisko 3 tysiące razy.

Największy ruch odnotowano na oddziale wewnętrznym, który przyjął 2220 pacjentów, oraz na oddziale chirurgicznym – 1899 osób. Oddział ginekologiczno-położniczy hospitalizował 868 pacjentek, przyjmując jednocześnie 307 porodów. Na oddziale pediatryczno-noworodkowym leczono 820 dzieci i 308 noworodków. Oddział medycyny paliatywnej objął opieką 189 pacjentów, a Zakład Opiekuńczo-Leczniczy 24 osoby. Duże ruch odnotowano również w poradniach specjalistycznych. Najwięcej wizyt zarejestrowano do poradni ginekologiczno-położniczej – blisko 15 tysięcy. W poradni chirurgicznej udzielono ponad 5,8 tysiąca porad, onkologicznej – blisko 1,5 tysiąca, a urologicznej – ponad tysiąc.

Znaczącą liczbę badań wykonano także w pracowniach diagnostycznych. Pracownia RTG zrealizowała ponad 8 tysięcy badań, tomografia komputerowa – 1676, a endoskopia setki badań gastroskopii i kolonoskopii. Uzupełnieniem działalności była medycyna pracy, gdzie przeprowadzono niemal 1,5 tysiąca wizyt.

Reklama
kempa

Jak wyglądał pierwszy kwartał 2026 roku? W tym czasie hospitalizowano ponad 900 pacjentów, a nocna i świąteczna opieka zdrowotna udzieliła blisko tysiąca porad. Zespoły ratownictwa medycznego interweniowały 744 razy.

Największe obłożenie ponownie odnotowały – oddział wewnętrzny przyjął 536 osób, a chirurgiczny 500. Na oddziale ginekologiczno-położniczym hospitalizowano 220 pacjentek, a na pediatryczno-noworodkowym 224 dzieci.

Równie intensywnie pracowały poradnie i pracownie diagnostyczne. W poradni ginekologiczno-położniczej udzielono ponad 2,4 tysiąca porad, chirurgicznej – blisko 1,7 tysiąca, a onkologicznej – 584. Pracownia RTG wykonała ponad 2,1 tysiąca badań, a tomografia komputerowa – 442. SM

Reklama
kempa
Reklama
J3M
Kliknij żeby komentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =

Popularne tematy