Aktualności
Strażacy walczyli z pożarem kotłowni

W czwartek (12 czerwca) około godziny 18.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zostało powiadomione o pożarze kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych w Ostrzeszowie. Skierowani na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili treść zgłoszenia.
Jak się dodatkowo okazało, poza kotłownią pożarem objęte były także inne pomieszczenia gospodarcze przylegające do budynku mieszkalnego.
– Ogień rozprzestrzeniał się na elewację budynku – dodaje sekcyjna Noemi Biel, oficer prasowa KP PSP Ostrzeszów. – Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych użyli trzech prądów wody — dwa, by bronić dom, a jeden bezpośrednio na ognisko pożaru. Podjęte przez strażaków działania pozwoliły skutecznie ugasić ogień. Na zakończenie działań obiekt został oddymiony oraz sprawdzony miernikiem wielogazowym, który nie wykazał zagrożenia.
W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz dwa zastępy OSP Ostrzeszów.
Fot. KP PSP Ostrzeszów
-
Aktualności2 tygodnie temu
Tragedia na pograniczu powiatów. Nie żyje 16-latek
-
Aktualności7 miesięcy temu
Ulica Leśna w Ostrzeszowie zablokowana. Trwa reanimacja kierowcy AKTUALIZACJA
-
Aktualności2 tygodnie temu
Rolnicy blokują drogę krajową nr 11. Rozpoczął się 30-dniowy protest
-
Aktualności8 miesięcy temu
Tragiczny wypadek drogowy. Zginął 31-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra
-
Aktualności4 miesiące temu
Rekordowa wygrana w Ostrzeszowie-Pustkowiu. Gracz zgarnął ponad 6 milionów złotych!
-
Aktualności6 miesięcy temu
Niedaleko Ostrzeszowa powstaje największe osiedle. Ceny prawie niemożliwe (foto)
-
Aktualności4 miesiące temu
Wydał 4 zł, zgarnął ponad 6 milionów! [FILM]
-
Aktualności7 miesięcy temu
Jubileusze Małżeńskie w Gminie Doruchów
Najnowsze komentarze