Już tylko dni dzielą tenisistów UKS-u Piast Ostrzeszów od inauguracji drugiej ligi. O przygotowaniach rozmawialiśmy z prezesem klubu, Jarosławem Krzywaźnią. Nowe transfery zapowiadają się bardzo obiecująco.

Jak wyglądają przygotowania UKS-u do startu 2 ligi? 

W okresie letnim zawodnicy we własnym zakresie przygotowywali się do startu w rozgrywkach. Część z nich swoje przygotowania rozpoczęła już w lipcu, natomiast generalne przygotowania trwają od połowy sierpnia. 8 września wzięliśmy udział w Grand Prix Wielkopolski Seniorów rozegranym w Luboniu. Występ obiecujący, ponieważ debiutujący w naszych barwach Grzegorz Sarnik zajął miejsce 13., a Wojtek Iwasyszyn uplasował się na 8. lokacie w bardzo silnie obsadzonych zawodach. Oprócz regularnych treningów planujemy również zorganizować mini obóz na tydzień przed startem rozgrywek.

Kogo nowego zobaczymy jesienią? 

W pierwszym zespole pozostają Zbigniew Kaczmarek oraz Wojciech Iwasyszyn, którzy wiedli prym w rozgrywkach 3-ligowych w ubiegłym sezonie. W maju do naszego zespołu dołączył Grzegorz Sarnik, który poprzedni sezon rozegrał w drużynie Orion Branda Bukowice (2. liga dolnośląska). W ostatnich dniach okienka transferowego udało nam się również pozyskać Marka Płóciennika. Zawodnik ten w przeszłości występował nawet w rozgrywkach 1. ligi, a w ostatnich sezonach był filarem drużyny Blyss Kujakowice (2. liga śląsko-opolska). Wymienieni zawodnicy będą tworzyć trzon naszej 2-ligowej drużyny. W szerokiej kadrze zespołu znajdują się również zawodnicy, na co dzień występujący w 4-ligowych rozgrywkach.

Którego przeciwnika obawiacie się najbardziej?

Druga liga w województwie wielkopolskim z roku na rok jest coraz silniejsza. Myślę, że w gronie 8 zespołów będzie mocna rywalizacja o każdy ligowy punkt. W moim przekonaniu najsilniejsze drużyny w obecnych rozgrywkach to RLKTS Ochman Raszków, Wamet Dąbcze i LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski. Natomiast większość zespołów ma silny i zbilansowany skład, więc zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. 28 września w Ostrzeszowie zmierzymy się z Wametem Dąbcze i Polonią Śmigiel. Będą to dwa bardzo wymagające dla naszego zespołu mecze.

O co powalczy UKS?

Celem podstawowym na ten sezon jest utrzymanie się w rozgrywkach 2-ligowych unikając baraży. Mam nadzieję, że aktywnie uda nam się włączyć w walkę o najlepszą czwórkę ligi. W tym roku zadebiutujemy również w rozgrywkach Pucharu Polski, w których postaramy się o dobry wynik w rozgrywkach wojewódzkich. Celem drugiej drużyny Piasta będzie awans do 3. ligi. Duże nadzieje wiążemy z występami dzieci i młodzieży, szczególnie biorąc pod uwagę świetny start sezonu oraz jeszcze większe zainteresowanie zajęciami Akademii Tenisa Stołowego.