Sobotni mecz rozgrywany w Kępnie okazał się bardzo udanym dla Victorii. Po wielu miesiącach bez zdobycia ligowych punktów, ostrzeszowianie w końcu przełamali złą passę.

W tym pojedynku przeważała Victoria, która stworzyła sobie o wiele więcej akcji niż Polonia, co już w 20 minucie zaskutkowało bramką zdobytą przez Macieja Stawińskiego. Po tej akcji zakotłowo się pod bramką pilnowaną przez Jankowskiego, biało - niebiescy za wszelką cenę chcieli wyrównać, ale bezskutecznie, ponieważ nie dane było im zaliczenie chociażby jednego honorowego trafienia. Victoria zagrała bardzo dobrze, pochwały należą się tutaj dla całej drużyny. Widać było determinację i walkę. Początek drugiej połowy przyniósł nam kolejną bramkę. Tym razem po dośrodkowaniu Duczmala ze stałego fragmentu, uderzeniem z głowy swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorów zdobywa Michał Domagalski. Dalsze minuty, to uważna wymiana podań między zawodnikami z Ostrzeszowa, oddanie kilka niecelnych strzałów, które albo mijały słupek, albo szybowały nad poprzeczką. W 84 minucie po strzale oddanym przez Skrobacza, mogło być 3:0. Sędzia główny nie uznał jednak tej bramki. Drużyna gości nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Trzy minuty później arbiter za faul w polu karnym, podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Maciej Stawiński zdobywając 12 bramkę w obecnym sezonie, tym samym przybliżając się do aktualnego króla strzelców, jakim jest Artur Krawczyk z Polonii Leszno (16). Trener Piotr Konstanciak w tym spotkaniu zmienił ustawienie w składzie, dając na lewą obronę Roberta Skrobacza. Za kartki pauzował Artur Skrobacz.

Victoria w meczu „o życie” zdobywa bardzo cenne trzy punkty i awansuje na dziewiąte miejsce w tabeli. Miejmy nadzieję, że to spotkanie faktycznie było przełomem i dobra forma piłkarzy nie skończy się na jednej wygranej. Liczba drużyn, które spadają do okręgówki cały czas ulega zmianie i tak naprawdę dopiero pod koniec rozgrywek, będziemy mogli na sto procent powiedzieć, ile zespołów się utrzymuje. Trzeba więc dać z siebie wszystko i koniecznie zdobywać punkty w najbliższych spotkaniach.

Za tydzień w sobotę (16.04) Victoria zmierzy się na własnym obiekcie z drużyną Dąbroczanki Pępowo. Mecze z nimi nigdy nie należały do łatwych, ale w obecnym sezonie drużyna, która zawsze zajmowała miejsce w górnej części tabeli, aktualnie jest za nami. Początek o godzinie 16.00! (KR)

Bramki: 2x Maciej Stawiński, Michał Domagalski

Skład Victorii: Jankowski, Skorzybót, Domagalski, Duczmal, Skrobacz Robert, Dubiel, Barański, Pasiak(85' Skrobacz Adrian), Dolata, Maciaczyk(59' Mądry), Stawiński (90' Paroń)