To już pewne. Dotychczasowy trener ostrzeszowskiej Victorii Piotr Konstanciak rezygnuje z pracy.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że jego miejsce zająć ma jeden z zawodników – Radosław Dolata, którego wspierać ma Maciej Stawiński. Konstanciak z Ostrzeszowem pożegna się po 3 latach pracy. O swojej decyzji poinformował dziś rano prezesa Andrzeja Sikorę. Jak wyznał, swoją dalszą karierę zawodową zamierza związać z dziennikarstwem.

Nie od dziś bowiem wiadomo, że szkoleniowiec otrzymał propozycję poprowadzenia programu sportowego w jednej z ostrowskich telewizji. Pracę przyjął i – jak zapowiedział prezesowi – zamierza się jej poświęcić całkowicie. - Obawiał się, że nie wystarczy mu czasu na poprowadzenie Victorii do czwartej ligi – mówi otwarcie Sikora, który, zaraz po rozmowie z Konstanciakiem, znalazł jego zastępcę.

Choć nie chce tego oficjalnie potwierdzić, mówi się, że nowym trenerem ostrzeszowian ma zostać „grający trener” Radosław Dolata. Wspierać ma go najlepszy strzelec ligi międzyokręgowej – Maciej Stawiński. - Przyznam szczerze, że jestem całą sytuacją zaskoczony. Chyba nikt nie spodziewał się takiej decyzji naszego trenera. Czy będę trenerem? Tego nie wiem, zarząd wezwał mnie dziś na rozmowę, co z tego wyjdzie? Czas pokaże – mówi tajemniczo Dolata.

Do tematu będziemy wracać.