Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach autorskiego programu pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia – jeden cel" zorganizowali w minioną niedzielę rajd rowerowy pod hasłem "Rowerem na Koniec Świata". Pomimo tropikalnej aury wzięło w nim udział blisko 50 osób.

Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00, kiedy z ostrzeszowskiego Rynku ruszyła pierwsza grupa chętnych rowerzystów.
Pierwszy odcinek rajdu przebiegał przez miejscowości: Siedlików, Przedborów, Chlewo, Książenice i kończył się w Grabowie nad Prosną, gdzie oczekiwała kolejna grupa chętnych rowerzystów.

Kolejny odcinek przebiegał przez miejscowość Palaty i Jaźwiny. Rowerzyści "mali i duzi" w wesołym nastroju dotarli do miejscowości Kraszewice. Tam, na przystanku PKS oczekiwała trzecia grupa chętnych osób gotowa do pokonania na jednośladach ostatniego odcinka rajdu.

Punktualnie o godzinie 12:30 wszyscy bezpiecznie dotarli do celu – przysiółka Koniec Świata (gm. Kraszewice). Dzięki współpracy Nadleśnictwa Przedborów, na miejscu przygotowano wspólny posiłek oraz odpoczynek. Pomimo tropikalnej aury wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Rajd rowerowy pod hasłem "Rowerem na Koniec Świata" – to kolejne przedsięwzięcie zaplanowane w programie prewencyjnym pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia – jeden cel".

Policjanci propagowali aktywną formę wypoczynku w gronie rodzinnym, przyjaciół oraz społeczności lokalnej powiatu ostrzeszowskiego. (KPP)