- Po przeanalizowaniu wyników z zeszłego sezonu, jak i ustaleniu celów na przyszły sezon zdecydowaliśmy z zarządem klubu o przedłużeniu współpracy. Mam nadzieję, że moja praca nie pójdzie na marne i w kolejnym sezonie drużyna będzie spisywać się jeszcze lepiej - mówi o swojej przyszłości trener LZS-u Czajków Leszek Wódkowski.

Drużyna występująca w kaliskiej klasie A, przygotowania do nowego sezonu ma rozpocząć 19 lipca. Rozgrywki ligowe zainaugurują dokładnie miesiąc później. W czasie trwania okresu przygotowawczego, czajkowski zespół rozegra cztery mecze kontrolne, w tym dwa z drużynami z powiatu ostrzeszowskiego. Warto dodać, że nowym przeciwnikiem w lidze będzie zespół z Rogaszyc. Podopiecznym Andrzeja Nasiadka udało się awansować bezpośrednio z drugiego miejsca.

Plan meczów sparingowych:

22.07 KS Rogaszyce 

29.07 Szczyt Szczytniki

05.08 LZS Godziesze

12.08 Masovia Kraszewice

19.08 Start rozgrywek ligowych

Trenerzy okolicznych klubów na dobre myślą już o zmianach jakie nastąpią w ich drużynach. Jak się okazuje, nie będzie ich za dużo w LZS-ie Czajków. - Nie planujemy dużych zmian, mamy wielu młodych i zdolnych piłkarzy, którzy na pewno dostaną wiele szans w nadchodzących rozgrywkach, jak i starszych doświadczonych zawodników. Możliwe, że ktoś jeszcze do nas dołączy - mówi trener. Wódkowski jasno postawił też swoje cele na najbliższe miesiące. - Staramy się ustawiać sobie poprzeczkę jak najwyżej. W każdym meczu będziemy walczyli o zwycięstwo i mam nadzieję, że wygramy wiele meczów. Celem jest również rozwój młodych i zdolnych wychowanków klubu. Z pewnością taki ruch zaprocentuje w przyszłości i będzie z nich wiele pożytku - dodaje. AG