We wtorek (19 lutego) w godzinach popołudniowych nasi dwaj zawodnicy Antek Burkat - Czechowski (rocznik 2008) i Mikołaj Myszor (rocznik 2009) przebywali na testach w Akademii Piłkarskiej Zagłębia KGHM Lubin.

Jak się okazało, bardzo dobrze zaprezentował się Antek. Został doceniony przez trenerów Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin. Po testach trenerzy poinformowali nas, że Antek Burkat - Czechowski już od następnego tygodnia będzie mógł trenować w najlepszej grupie miedziowej z rocznikiem 2008. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie, żeby nasz drugi wychowanek Mikołaj Myszor również mógł trenować w grupie miedziowej w swojej kategorii wiekowej. Mikołaj nadal będzie objęty obserwacją przez trenerów z Akademii Zagłębia Lubin i być może już wkrótce zostanie powtórnie zaproszony na testy do Lubina.

Antkowi gratulujemy i życzymy powodzenia już w nowych barwach Akademii Piłkarskiej Zagłębia KGHM Lubin. Miejmy nadzieję, że będzie godnie reprezentował nasz powiat i miasto Ostrzeszów. Być może w ślad za Antkiem pójdą kolejni wychowankowie Akademii Piłkarskiej Czech Ostrzeszów.