Od dotkliwej porażki przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli zawodnicy Ajaxu Rojów. Drużyna w pierwszym sparingu rozgrywanym 7 czerwca w Czajkowie przegrała z miejscowym LZS-em aż 0:16.

- Nie chcę tłumaczyć się, że to przez osłabienie składu. Dużo osób zrezygnowało z udziału w sparingu m.in. przez przygotowania do matur, czy imprezy rodzinne. Początek meczu był w miarę dobry, ale potem zabrakło nam sił - powiedział na jednym z ostatnich treningów prezes klubu Łukasz Kempa. Pozytywniej zakończył się sparing, który odbył się tydzień później. Drużyna z ostrzeszowskiej gminy wygrała z LZS-em Ostrówiec 4:2.

Ajax, jako jeden z pierwszych klubów w powiecie, wrócił na boisko. Drużyna spotyka się aktualnie raz w tygodniu i na pewno nie może narzekać na słabą frekwencję. - Kadra jakoś bardzo się nie zmieniła. Jest z nami Patryk Domagała, Tomek Dłubek i jeszcze kilku chłopaków chce wrócić. Być może dojdą jeszcze zawodnicy, którzy grali w Mikorzynie i dawniej w Polonii Kępno - dodał Kempa. - Cieszy też fakt, że mój ostatni apel o wsparcie dla naszego klubu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wspierają nas osoby nawet z Województwa Śląskiego.

Ajax Rojów ma bardzo ambitne plany na nowy sezon w dziewiątej grupie klasy B. Zespół, który do tej pory nazywany był czerwoną latarnią ligi, ma zamiar powalczyć nie tylko o miejsce poza strefą spadkową, ale i nawet o pierwszą piątkę. 

Wiadomo już, że od sierpnia Ajax będzie rozgrywał mecze ligowe na sztucznym boisku przy ul. Tęczowej w Ostrzeszowie. Kibice nie muszą mieć jednak dużych powodów do zmartwień, bo sytuacja ta nie będzie trwała wiecznie. W planach jest bowiem remont obiektu przy ul. Boiskowej. - Będziemy spotykać się z pewnymi osobami, które może tam coś doradzą i pomogą w tym temacie. Nie chcemy remontować całego boiska, bo to wiąże się z ogromnymi kosztami. Jesteśmy po rozmowach ze starostą odnośnie otrzymania jakiejś dotacji. Myślę, że miasto też pomoże - zdradził prezes Ajaxu. 

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Zarząd ma również w planie pozyskanie trenera. Przypomnijmy, że wcześniej szkoleniowcem zespołu był sam prezes, w tej roli występował Łukasz Kempa, który na razie nie chce zdradzać nazwiska swojego następcy. Udało się nam tylko dowiedzieć, że jest to osoba związana z Rojowem, a na swoim koncie nie ma jeszcze pracy na tym stanowisku w żadnym klubie. Czy w nowym sezonie możemy się spodziewać Ajaxu Rojów w nowej odsłonie? Ambitne plany i zmiany do jakich dojdzie w klubie, na to wskazują.