Nieporozumienie i dramat - te słowa idealnie opisują niedzielny inauguracyjny mecz w wykonaniu Victorii Ostrzeszów.

Na inaugurację ostrzeszowianom przyszło jechać do Nowych Skalmierzyc, aby zmierzyć się z tamtejszym beniaminkiem. Wszyscy wiedzieli, że mecz nie będzie należał do łatwych, ale nikomu na pewno nie przeszło przez myśl, że odniesiemy tak sromotną porażkę.

W 15 minucie Robert Skrobacz uderzał w kierunku bramkarza, niestety prosto w niego. To jedna z niewielu akcji, którą zapamiętali ostrzeszowscy kibice zgromadzeni na stadionie. Potem zaczął się dramat. Kolejno w 19 i 21 minucie straciliśmy dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Adam Majewski i Dawid Rączka. Zrobiło się 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Liczyliśmy na to, że po piętnastu minutach piłkarze wyjdą na murawę nieco bardziej zmotywowani. Tak jednak nie było. W 56 minucie pomarańczowo - czarni strzelili nam jeszcze jedną bramkę. Tym razem w roli głównej wystąpił Patryk Kłosowski, który na boisko wszedł dosłownie niecałą minutę wcześniej.

Na odpowiedź ze strony zespołu gości musieliśmy zaczekać dokładnie do 80 minuty. Patryk Pasiak wykorzystuje dośrodkowanie od Artura Skrobacza, tym samym zmniejsza rozmiary porażki na 1:3.

To ewidentnie nie spodobało się gospodarzom, którzy minutę później odpowiedzieli nam tym samym. Adam Majewski zostaje strzelcą czwartej i ostatniej bramki dla Pogonii w tym spotkaniu. Niestety w Victorii kompletnie nie funkcjonowała obrona jak i atak, przez co nie stworzyliśmy sobie żadnej składnej akcji. Posypało się także dużo niepotrzebnych "żółtych kartoników".

Był to świetny start dla naszych przeciwników, ale tragiczny dla nas. Jak  mówią "jaki pierwszy mecz, taki cały sezon" - oby tak nie było w tym przypadku!

Skład: Grondowy, Gandecki, Duczmal, Domagalski, Skorzybót, Skrobacz Robert, Dolata, Barański (46' Skrobacz Artur), Dubiel, Sieraczek (60' Pasiak), Stawiński

Kibiców, którzy nie są zorientowani jakie zmiany nastąpiły w drużynie w okresie letnim informuje, że z drużyną pożegnał się Bartosz Jankowski (obecny klub - Ostrovia Ostrów Wlkp.), Andrzej Nasiadek,  Adrian Skrobacz. Kadra zasiliła się o trzech nowych zawodników (Damian Grondowy, bramkarz, poprzedni klub - Orzeł Mroczeń),  (Kamil Sieraczek, pomocnik, poprzedni klub - Zefka Kobyla Góra), (Fabian Gandecki, obrońca, poprzedni klub - LZS Mikorzyn).

Zarząd bardzo serdecznie zaprasza na pierwszy domowy mecz w sezonie 2016/17 w sobotę o godzinie 16.00. Przeciwnikiem będzie Centra Ostrów. (KR)