O ligowe punkty walkę rozpoczęli nie tylko piłkarze z zespołów seniorskich. Podziwiać możemy też już występy Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów, która rozgrywa swoje mecze w lidze wojewódzkiej.

Młodzieżowa grupa w minioną sobotę, 30 marca, na ostrzeszowskim stadionie przy ul. Kąpielowej mierzyła się z Astrą Krotoszyn. Gospodarze, będący w świetnej formie, pokonali przeciwników 5:1, choć przegrywali 0:1. - Zagraliśmy bardzo spokojnie z tyłu. Dobrze rozgrywaliśmy piłkę od obrony do ataku, co stworzyło nam kilka okazji. Pomimo błędu na początku spotkania, to my kontrolowaliśmy przez cały czas grę - podsumował trener, Dawid Galiński.

Bramki w sobotnim pojedynku strzelali: Dawid Łuszczek (3), Bartosz Lubryka (1), samobójcza (1). Ostrzeszowianie punkty zdobyli również i w pierwszym meczu ligowym, rozgrywanym 23 marca u siebie. Akademia zremisowała wtedy z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. 1:1. Dobra forma naszych reprezentantów przekłada się na ich miejsce w tabeli, w której na chwilę obecną zajmują trzecią pozycję!  Na pierwszym miejscu zasiada Polonia Środa Wielkopolska, tuż za nią Górnik Konin. - Celem na ten sezon jest wygrywanie spotkania po spotkaniu i uzbierania jak największej ilości punktów. Po tych pierwszych dwóch meczach widać, że możemy powalczyć o górną część tabeli - nie ma wątpliwości trener.

Oto kadra, która reprezentuje Akademię Piłkarską Ostrzeszów: Kacper Nowak, Mateusz Łaszewski, Michał Stasierski, Bartosz Lubryka, Piotr Zaremski, Jakub Jaszczyński, Fabian Raduchowski, Tymoteusz Duszara, Jakub Kapała, Łukasz Śmiatacz, Dawid Łuszczek, Brajan Konzok, Oliwier Bruder, Sebastian Świtoń

W sobotę, 6 kwietnia, ostrzeszowianie na wyjeździe zmierzą się z Włókniarzem 1925 Kalisz. Przed własną publicznością zagrają natomiast 13 kwietnia o godzinie 11:00 z Jarotą Jarocin.