Ostatni weekend na przełomie sierpnia i września na długo pozostanie w pamięci piłkarzy z grupy orlik 2009 i młodsi. Reprezentanci Akademii Piłkarskiej wzięli udział w międzynarodowym - niesamowicie prestiżowym - turnieju im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wlkp.

Czas na piłkę nożną. Turniej wielkiego działacza dla małych sportowców - to hasło przewodnie tego piłkarskiego święta. Dla młodych zawodników, jak i samego trenera grupy - Wojciecha Jarosza - udział w zawodach był dużym powodem do dumy i wielką atrakcją. Ostrzeszowianie pierwszego dnia zagrali w grupie z takimi drużynami jak: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Wisła Płock, Wisła Kraków, Reprezentacja Ostrowa Wielkopolskiego, Reprezentacja Polski Football Academy. Akademia zajęła ostatnie miejsce w grupie A, co i tak dawało wszystkim uczestnikom awans do kolejnego etapu, czyli do fazy finałowej. Oto wyniki niedzielnych spotkań z udziałem piłkarzy Wojciecha Jarosza:

1. Akademia Piłkarska Ostrzeszów - Juventus Academy Poland 1:0

2. Legia Warszawa - Akademia Piłkarska Ostrzeszów 5:1

3. MFK Trutnov - Akademia Piłkarska Ostrzeszów 3:1

VI Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Kryjoma wygrała drużyna Zagłębia Lubin. Akademia Piłkarska zajęła trzynaste miejsce. Oprócz przeróżnych pamiątek, okazałego pucharu, ostrzeszowianie przywieźli ze sobą niesamowite wspomnienia. Ten weekend był dla nich nie tylko cenną lekcją futbolu, ale i świetną zabawą i możliwością zawarcia nowych znajomości. 

Akademię reprezentowali: Maciej Musial, Filip Lipiński, Alan Szmaj, Maciej Księżak, Michał Wojczak, Julian Sztucki, Borys Tyła, Mikołaj Fras, Franciszek Madej, Piotr Górecki.