Hanna Sipurzyńska, Wojciech Kozłowski i Jerzy Przygoda znaleźli się w gronie sportowców wyróżnionych przez władze Gminy Kobyla Góra. Gratulacje i okolicznościowe dyplomy wręczono podczas sesji w poniedziałek, 4 października. Specjalne listy gratulacyjne odebrali również strażacy, którzy gasili pożary w Grecji.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Dyplom „Sportowca Gminy Kobyla Góra” wręczono Hannie Sipurzyńskiej, która na swoim koncie ma m. in.: złoty medal w biegu na 400 m zdobyty podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego LZS w Lekkoatletyce, a także srebrny medal w biegu na 1000 m przez przeszkody w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkoatletyce, co zapewniło jej awans do Mistrzostw Polski.

Na liście nagrodzonych znalazł się również Wojciech Kozłowski, który może pochwalić się znakomitym występem podczas Mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu alpejskim. Wywalczył on II miejsce w biegu na 6,5 km w kategorii U18, otrzymując tym samym tytuł wicemistrza Polski.

W 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18 mieszkaniec Kobylej Góry zajął bardzo dobre piąte miejsce w biegu na 3000 m, z kolei podczas Mistrzostw Wielkopolski  LZS  Młodzieży  Szkolnej na stadionie we Wrześni wygrał bieg na 1500 m.

Wiele sukcesów na swoim koncie ma również Jerzy Przygoda, m. in.: zajął I miejsce w grze podwójnej i III  w grze pojedynczej w trakcie Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów  w tenisie stołowym, a także I miejsce w Grand Prix Polski Weteranów, czy też  II miejsce w Grand Prix Polski Weteranek i Weteranów w tenisie stołowym.

Władze gminy nie zapomniały również o strażakach, którzy zadysponowani zostali do gaszenia pożarów w Grecji. Mieszkańcom gm. Kobyla Góra: st. asp. Adrianowi Kwikertowi,  st. asp. Michałowi Mamczakowi, asp. Błażejowi Dolacie i mł. asp. Łukaszowi Kolasie wójt gminy Wiesław Berski podziękował za ofiarną i pełną poświęcenia służbę.