Policjanci podsumowali święta Bożego Narodzenia na drogach powiatu ostrzeszowskiego – było spokojnie. Mundurowi odnotowali tylko kilka zdarzeń.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W wigilijne przedpołudnie funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali w Doruchowie do kontroli 37-latka, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Podczas kontroli od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu, w związku z powyższym 37-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego poddano kontroli trzeźwości. Urządzenie wskazało 0,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

25 grudnia doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Aleją Wojska Polskiego w Ostrzeszowie. – 18-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra, kierując samochodem marki BMW, w wyniku niezastosowania się do nadawanego sygnału świetlnego barwy czerwonej, wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem również marki BMW, którym kierował 21-letni mieszkaniec Ostrzeszowa – poinformowała funkcjonariuszka. Sprawcę ukarano mandatem.

W Racławicach w drugi dzień świąt policjanci zatrzymali kierowcę bmw. 33-letni mieszkaniec gm. Kraszewice przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Kilka godzin później w Ligocie zatrzymano z kolei nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 49-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu. RED

Ogłoszenia