Około dwudziestu strażaków walczyło w czwartkowy wieczór (9 grudnia) z pożarem drewnianej stodoły w miejscowości Dębicze (gm. Grabów nad Prosną). Nikt nie ucierpiał, a straty finansowe oszacowano wstępnie na 15 tysięcy złotych. Za prawdopodobną przyczynę zdarzenia uznano podpalenie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie na miejsce zdarzenia zadysponował sześć zastępów straży pożarnej: trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Prosną oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukownicy – relacjonuje mł. ogniomistrz Tomasz Szmaj z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano drewniany budynek, stodołę, w całości objęty pożarem. Kilka metrów od tego budynku znajduje się budynek mieszkalny. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, oświetlono również teren akcji. Pierwsza przybyła na miejsce jednostka ochrony przeciwpożarowej podała dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt. Po przybyciu kolejnego zastępu podano trzeci prąd wody w natarciu, co przyczyniło się do zaprzestania rozprzestrzeniania się pożaru. Podczas działań gaśniczych część budynku uległa zawaleniu. Po ugaszeniu pożaru, rozebrano pozostałości konstrukcji przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego oraz pilarki do drewna. Wykorzystano również kamerę termowizyjną, celem zlokalizowania ewentualnych zarzewi ognia. Na pogorzelisko podano jeden prąd piany średniej w celu dogaszenia i wyizolowania pogorzeliska. Na tym działania zakończono.

W związku z podejrzeniem podpalenia, wyjaśnieniem sprawy pożaru zajmuje się obecnie Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

Foto: PSP Ostrzeszów, OSP Grabów nad Prosną

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski